foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

žirgininkystės klubas Būdos kaimas, Trakų r. sav. Tel.: +370 607 14 154 El. p.: info@perkunozirgai.lt


Perkūno žirgai
Tel: +370 607 14154
info@perkunozirgai.lt

PERKŪNO ŽIRGAI

ATSAKYMAI Į  DAŽNIAUSIAI PASITAIKANČIUS KLAUSIMUS

 

  1. 1.    O jeigu aš niekur niekada nejodinėjau?

 Gausite instruktažą, parinksime Jums ramų žirgą. Mūsų stambieji žemaitukai yra ramesni ir ne tokie jautrūs bei staigūs kaip sportinių veislių žirgai ( trakėnai, hanoveriai  ir t.t.). Instruktorius lydės ne raitas, bet žingsniuos šalia ir ves Jūsų žirgą už pavadžio.

  1. 2.     Ar sugebėsim įveikti žygio maršrutą, jei esam mažai jodinėję?

Žygio maršrutas parenkamas į Jūsų galimybes ir norus. Yra toks variantas: dalis joja, dalis vežimu važiuoja. Kelionės metu galima keistis. Taip keliauti galima su vaikais, šeimomis.

  1. 3.    Ar galima atvažiuoti su mažais vaikais?

Taip galima, mažiesiems turime ponį klases arkliukų, asiliuką, ožkyčių pasidžiaugti, pamaitinti. Galite pakalbinti močiu ar draugę pasivaikščioti su mažyliais iki 6m. kol Jūs jodinėjate. Mes siūlome Jums programą „Vaiko pusdienis kaime“ „Šeimos pusdienis kaime“.

  1. 4.    Ar galiu jodamas pasisodinti mažametį vaiką priekyje savęs? NE! Tai yra griežtai draudžiama, nes yra labai nesaugu ir pavojinga, balnai nėra pritaikyti jodinėjimui dviems. Jums nemokant valdyti žirgo ir jam pasibaidžius, neišlaikysite vaiko.
  2. 6.    Ar žiemą galima jodinėti?

Žinoma. Galioja  „Jojimo žiemos metu instruktažas“ , su kuriomis Jus supažindins instruktorius. Aprangai tinka slidininkų kostiumai, kombinezonai, vienu dydžiu didesni batai – kad tilptų vilnonė kojinė. Reikalinga kepure ant kurios galima butu užsidėti šalmą ir turėti pirštines arba galima įsigyti specialia žieminę jojimo aprangą.

  1. 7.    Ką galima žirgams atvežti lauktuvių?

Morkųjuodos duonos, gabalinio cukraus, specialių skanėstų žirgams, laižomosios druskos. Dauguma šių produktų tiks ir kitiems žirgyno gyventojams. Obuolius žirgai mėgsta bet jie turi būti supjaustyti. Nebūtina visų gėrybių sumaitinti iš karto, galima jas palikti žirgyne, gyvūnai galės jomis džiaugtis ne vieną dieną.

  1. 8.    Nuo kelių metų galima leisti mažametį vaiką jodinėti?

Viskas priklauso nuo Jūsų vaiko, jo noro, drąsos, kitų charakterio savybių. Ant mūsų ponių klasės žirgelių 4-5m. vaikai išaugo puikiais sportininkais ir žirgų mylėtojais.

  1. 9.     Kaip galėčiau išmokti jodinėti?

Patartina įsigyti jojimo abonimentą, užsiėmimai vyksta individualiai, patartina du kartus per savaite. Būtinas aktyvus fizinis pasiruošimas.

x